Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Jupiter_Leones Lazo_(desambiguación) Jerónimo_de_Cáncer Klaipėda It's_Christmas_Time_Again Jacobo_Benigno_Bossuet Javier_Malagon_Barceló Jpod Judgment_Night J_R_R_Tolkien_una_biografia Jose_Gil Leonardo_Valencia_(futbolista) Invasión_Luso-Brasileña Liga_Nacional_de_Polo_Acuático_2012 Lenguas_elamo-dravidicas Les_Alluets_le-Roi Jornada_de_Túnez La_Guardia_(Catamarca) Jorge_Sosa Libaciones_en_la_antigua_grecia Kaoru_Fujino José_Antonio_Grande Joaquín_Perez_Villanueva Lahpet Julian_Volio_Llorente Joseph_McGrath Kennard La_canoita_fantasmática Isla_Canguro Isla_de_la_torre Intermezzo Kevin_Aponte Ley_Federal_de_Alimentos,_Medicamentos_y_Cosméticos_de_Estados_Unidos Joan_Antigo Jara_jarguna Lista_de_ministros_de_Minas_y_Energia_de_Colombia José_Camarón_Boronat Jose_de_La_Mar José_Ramón_Bauzà_Diaz Legio_VIIII_Hispana Juan_de_Robles_(retórico) La_garra_de_leon La_Virgen_de_las_rocas Julius_Lenhart LIL Kashkek José_Félix_Pons Ligamento_medial_colateral Jesus_Andrés_Mancha_Cadenas La_Forêt_du_Parc Leiopelma_hochstetteri Lago_de_Silvaplana Internationalen_Ferienkurse_fur_Neue_Musik Israir_Airlines Jötnar

html map