Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

The_Move_(album) Tabernizado Tierra_de_Antum Sayaka_Aoki The_Shinee_World Transafrik_International The_Austonian The_Story_of_the_Clash,_Volume_1 Sphenandra San_francisco_de_la_paz Soustelle Sistema_de_Tandilia Spandau_Ballet The_Gardener's_Dictionary Stekelman Saint_Florent_sur_Auzonnet Tatum Supercopa_de_Chile_2016 Tina_Hobley Savenes Salsipuedes_(Cordoba) The_best_of_leonard_cohen Stansted Stebbing Tito_Guízar Saint_Thibery Sed_de_poder Santa_Maria_FC Steropodontidae Schistura_fowleriana Tambores_conicos Sigurd_Jorsalfare Tim_Myers Steve_Green Sumador Tecnología_inalámbrica_usada_en_áreas_rurales Standing_on_a_beach Sinagoga_de_Deir_el_Qamar Stephen_"Stef"_Carpenter Sainte_Croix-du-Mont Star_Wars,_episodio_IV:_una_nueva_esperanza Sakaka Sorbatos Saint_Yrieix Timothy_D._Perry Saint_Loup_(Charente_Maritimo) San_Carlos_(La_Plata) Sueno_De_La_Muerte Tablas_Tartaria Trauma_studios Text_user_interface Tenebrionido The_Vow Severo_II Senalización_de_vias_ferreas

html map